امروز : سه شنبه 5 بهمن 1400 / 09:06 / به وقت تهران

جشن ولادت حضرت علی (ع) در خوابگاه علی ابن ابی الطالب دانشگاه جیرفت برگزار شد.

جشن ولادت حضرت علی (ع) در خوابگاه علی ابن ابی الطالب دانشگاه جیرفت برگزار شد.

 

 

جشن ولادت حضرت علی (ع) در خوابگاه علی ابن ابی الطالب دانشگاه جیرفت با حضور دانشجویان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جیرفت، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در این آیین گفت: امام علی (ع) مظهر علو و عظمت پروردگار است.

 حجت الاسلام شاهرخی افزود: امام علی(ع) آغازگر امامت و مظهر عدالت و خداپرستی و تربیت یافته درمکتب نبوت است که با سلوک و گفتار و رفتار و منش خویش دلهای تشنه حقیقت را از چشمه لایزال الهی سیراب ساخته است. 

وی تصریح کرد: سیره و روش حضرت علی(ع) از سرسپردگی کامل او در برابر فرمان پروردگار نشات می گرفت و بر پایه اسلام ناب محمدی شکل گرفته بود تا فریاد حق طلبی اش را از میان کفر و نفاق به گوش پیروان خویش برساند و اینگونه نهال نورسیده اسلام را جانی تازه بخشد. 

حجت الاسلام شاهرخی علی ابن ابیطالب(ع) را آینه دار حق دانست و گفت: تمامی انسان ها به عنوان امانت دار خداوند شناخته می شوند و به این مساله در دین های مختلف نیز اشاره شده است که افراد می توانند با درجه های متفاوت، آینه دار صفت های خداوند شوند. 

وی تنها حضرت علی(ع) بود که در میان مردم روزگار خویش در حال عبادت و نماز انفاق می کرد و از زکات غفلت نداشت و در هنگامه جنگ نگاهی به آسمان داشت و نگران نماز اول وقت بود. در واقع مولای متقیان از تمامی ظرفیت وجودی خود برای رسیدن به قرب الهی در زندگی بهره برد

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه جیرفت حکومت آن حضرت(ع) را نمونه کامل یک حکومت عادل ارزیابی کرد و بیان داشت: حضرت علی(ع) در دوران حکومت خویش نمونه ای از نظام سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی را به بشریت ارایه کرد که تا کنون نیز در جهان بی سابقه بوده است. 

وی توجه و خدمت به مردم در جهت تحقق عدالت اجتماعی را از اولویت های حکومت حضرت علی(ع) دانست و اظهار داشت: علی ابن ابیطالب(ع) همواره عدالت فراگیر را در نظر داشت تا حق هر فرد را چنان که شایسته است، بپردازد.

این جشن با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) همراه بود.

اخلاق مداری را مبنای سیاست عنوان کرد و یادآور شد: نگرش های متفاوتی میان رسیدن به هدف های سیاسی و زمینه هایی که می توان برای دستیابی به آن هدف استفاده کرد، وجود دارد. نگرش نخست واقع گرایانه و قدرت محور به سیاست محسوب می شود اما نگرش دوم برمبنای ارزش و اخلاق قرار دارد.